fbpx

VšĮ Myliu Mišką

Vilniaus moksleiviai Vilniui padovanojo tvariausią dovaną!

Daugiau nei 1000 Vilniaus miesto moksleivių iš 26 skirtingų mokyklų iškeitė mokyklų suolus į mišką ir per keturias dienas pasodino beveik 14000 medelių “Mokyklų miške”! Konkretūs žingsniai link švaresnės ir žalesnės aplinkos žengiami pačių vaikų.

“Mokyklų miškas” jau pasodintas!

Balandžio 21-24 ir 27 dienomis Vilniaus mieste vyko ypatinga akcija – „Mokyklų miškas”, kurio metu moksleiviai iš skirtingų Vilniaus mokyklų, kartu su savo mokytojais ir tėvais, dalyvavo miško sodinimo akcijoje. Šis penkių dienų renginys buvo unikali galimybė jauniems žmonėms ne tik susipažinti su miško istorija, priežastimis, kodėl miškas buvo iškirstas, sužinoti apie miško sodinimo ypatybes, bet ir patiems prisidėti prie miesto aplinkos gerinimo.

“Buvome labai maloniai nustebę, kad vaikai mišką sodino su tokiu užsidegimu! Nuo pačių mažiausių – pradinukų, iki pačių vyriausių – dvyliktokų. Mažiausius mokėme ir stebuklingų burtažodžių, kad jų medeliai užaugtų stiprūs.” – pasakojo akcijos organizatorės, ne pelno siekiančios organizacijos VšĮ Myliu mišką vykdančioji direktorė Rūta Gjerde.

4 hektarų plote vėl žaliuos miškas

Akcija vyko miesto pakraštyje esančiame plote, kuris buvo paruoštas sodinimui. “Vilniaus miesto savivaldybė skyrė beveik 4 hektarų plotą, kuris buvo iškirstas dėl eglėse gyvenusių ir jas naikinusių žievėgraužių tipografų. Šiame plote, kartu su vaikais, pasodinome pušis, egles, ąžuolus ir beržus – tokius medžius, kurie yra būdingi šiai vietovei” – pasakojo R. Gjerde. Šis miškas ne tik

papuoš miesto kraštovaizdį, bet ir prisidės prie oro valymo, bus namai visai miško augmenijai ir gyvūnijai.

Prie “Mokyklų miško” įgyvendinimo labai stipriai prisidėjo visų dalyvavusių mokyklų mokytojai ir aktyvūs tėvai, kurie savo iniciatyva būrė vaikus ir jų šeimas, kad mokyklos visapusiškai prisidėtų prie šios iniciatyvos.

Penkių dienų renginys „Mokyklų miškas” buvo sėkmingas pavyzdys, kaip jaunimas gali aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie žalesnės aplinkos kūrimo. Šio projekto tikslas buvo suteikti mokiniams galimybę susipažinti su miško ekosistema ir jos svarba, mokyti taisyklingai sodinti medžius. Rezultatas buvo įspūdingas – norinčių dalyvauti jaunų žmonių skaičius viršijo prognozes.

Ar dar bus „Mokyklų miškas”?

Didelis susidomėjimas projektu sustiprina dar didesnę motyvaciją tęsti projekto darbą. “Ši idėja kilo jau prieš kurį laiką. Mūsų organizacijos tikslas – šviesti ir skatinti Lietuvos žmones aktyviai ir sąmoningai dalyvauti medžių sodinime, kurie padės išsaugoti mūsų planetą. Manau, kad tokie miškasodžiai, kaip šis — yra puiki pradžia! Tokių iniciatyvų reikia daugiau ir ne tik Vilniuje!” – mintimis dalinasi Skaistė Paišytė.

Vos baigus pirmąjį “Mokyklų mišką” organizatoriai jau pradeda planuoti ir antrąjį. Jo vieta ir laikas bus patikslinti vėliau. “Norime suteikti galimybę ir kitoms mokykloms dalyvauti ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir užtikrinti tvaresnę ateitį.” – pasakojo S.Paišytė.

„Mokyklų miškas” buvo įgyvendintas kartu su svarbiais partneriais. Vienas iš pagrindinių partnerių buvo tarptautinė aplinkos organizacija „One Tree Planted„, kurios tikslas yra sodinti medžius visame pasaulyje ir prisidėti prie miškų atstatymo. Prie renginio organizavimo prisidėjo ir renginių organizavimo įmonė “Extreme Delight”, kuri suteikė renginiui reikalingas priemones. Informacinis renginio partneris Tvari Lietuva užtikrino šio renginio sklaidąskirtinguose kanaluose.

Bendradarbiavimas su partneriais padėjo įgyvendinti šią svarbią aplinkosaugos iniciatyvą ir įkvėpė moksleivius rūpintis gamta ir siekti tvarių sprendimų ateities kartoms.

Miško vieta:

Leave a comment:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Pasodink savo medį ir tu!

Jūsų skirta parama bus panaudota įgyvendinant VšĮ Myliu mišką tikslus, siekiant prisidėti prie miškingo ploto Lietuvoje didinimo. Skaičiuoklėje pateikiama orientacinė informacija apie skirtos paramos panaudojimo galimybes. Medelio kaina 3 EUR.

Neutralizuotų 0.2 t CO₂

tree icon

66102

Tiek medelių įveisime už Jūsų skirtą paramą

weight icon

12401

Bus neutralizuota tonų CO₂

lt_LTLithuanian